Wczytywanie
 

POLKARMA patronem honorowym konferencji "Postępowanie dietetyczne i diagnostyka chorób układu pokarmowego psów i kotów", którą zorganizował Uniwersytet Rolniczy w Krakowie

W dniu 29 lutego 2020 r. odbyła się kolejna, już trzecia edycja konferencji naukowej dla lekarzy weterynarii, hodowców, dietetyków zwierzęcych oraz wszystkich zainteresowanych tematyką żywienia psów i kotów pt.: „Postępowanie dietetyczne i diagnostyka chorób układu pokarmowego psów i kotów”.

Wśród wykładowców konferencji zorganizowanej przez Uniwersytet Rolniczy w Krakowie znaleźli się: prof. Jan Suchodolski, dr. n. wet. Michał Ceregrzyn, prof. Jurgen Zentek, dr. Jacek Wilczak, dr n. med. lek. wet. Dawid Jańczak oraz zespół z Uniwersytetu Wrocławskiego – dr hab. Marcin Jankowski oraz dr n. wet. Jolanta Spużak.

Podobnie jak w latach poprzednich POLKARMA- Polskie Stowarzyszenie Producentów Karmy dla Zwierząt Domowych- została patronem honorowym tego wydarzenia. Uczestnicy tego wydarzenia otrzymali dwa dokumenty przygotowane przez POLKARMA. Były to:

  1. Wytyczne żywieniowe FEDIAF dla pełnoporcjowych i uzupełniających karm dla psów i kotów - dokument bazujący na wiedzy naukowej w zakresie żywienia zwierząt domowych. Za jego opracowanie odpowiada grupa niezależnych, światowej klasy naukowców z całej Europy działających w ramach FEDIAF jako Naukowa Rada Doradcza. Rada co roku rewiduje i uaktualnia ten dokument wraz publikacją nowych badań naukowych.
  2. Stanowisko Naukowej Rady Doradczej FEDIAF węglowodany – dokument również opracowany przez Naukową Radę Doradczą FEDIAF, który przedstawia rolę węglowodanów w karmach dla zwierząt towarzyszących i pomaga obalić mity kwestionujące ich wartość w diecie. Bardziej szczegółowo omówiono temat korzyści płynących z węglowodanów, różnych rodzajów włókna pokarmowego i głównych źródeł węglowodanów, takich jak zboża, owoce i warzywa. Dokument ten po raz pierwszy został zaprezentowany na 23. kongresie Europejskiego Towarzystwa Żywienia Weterynaryjnego i Porównawczego (ESVCN) w Turynie w 2020 r.

Oba dokumenty są dostępne w języku polskim:

DOŁĄCZ DO NAS

Obecnie POLKARMA jest głównym stowarzyszeniem producentów z branży gotowej karmy dla zwierząt domowych, które zrzesza reprezentantów wiodących firm pod względem skali produkcji pokrywającej ponad połowę rynku karm gotowych dla zwierząt domowych w Polsce.

Zobacz listę członków