Wczytywanie
 

Europejscy prezesi sektora karm dla zwierząt domowych omawiają przyszłe trendy

Europejscy prezesi sektora karm dla zwierząt domowych omawiają przyszłe trendy

Na rocznym Walnym Zgromadzeniu Europejskiej Federacji Producentów Karmy dla Zwierząt Domowych (FEDIAF) w Pradze w czerwcu 2019 r. FEDIAF zorganizowano inauguracyjne spotkanie Forum CEO, gromadząc liderów branży w celu omówienia i uzgodnienia priorytetów na kolejne lata. Spotkanie to moderował Andreas Steinle z German Future Institute.

W forum wzięło udział 16 liderów biznesu z 11 krajów UE. Spotkanie koncentrowało się na przyszłych trendach i ich wpływie na przemysł. Wśród trendów wytypowano zrównoważony rozwój, globalizację i cyfryzację.

Po prezentacji uczestnicy podzielili się na grupy, aby rozważyć cztery scenariusze związane z nowymi trendami i to, jak mogą wpłynąć na przyszłą strategię FEDIAF:

  • Co jeśli 95% twoich klientów i ich zwierząt domowych mieszka na obszarach miejskich?
  • Co jeśli 40% karmy dla zwierząt domowych opiera się na alternatywnych źródłach białka, takich jak owady lub hodowane mięso laboratoryjne?
  • Co jeśli UE uchwali prawo, że produkcja karmy dla zwierząt domowych musi być neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla?
  • Co się stanie, jeśli 65% karmy dla zwierząt domowych będzie kupowana za pośrednictwem E-commerce?

Andreas Steinle zwracał uwagę: „Do 2050 r. oczekuje się, że 75% ludności świata będzie mieszkać w miastach. Oznacza to, że zwierzęta i ludzie mogą rywalizować o drastycznie zredukowaną przestrzeń życiową. Do 2050 r. ilość odpadów z tworzyw sztucznych może się potroić, jeśli ich zużycie będzie utrzymywać się na dotychczasowym poziomie. E-commerce zmienia się na naszych oczach, a granice pomiędzy tym co online i offline się zacierają tworząc nowy rodzaj handlu detalicznego skupiający się na zaspokajaniu spersonalizowanych potrzeb każdego klienta. Nowe trendy to lawiny, które obsuwają się w wolnym tempie, które wszytko zmieniają, a zmiany są długotrwałe.”

Prezes FEDIAF Pani Mechthild Exner-Herforth (wiceprezes ds. korporacyjnych, Mars Europe) dodała: „To (Forum CEO) było wspaniałe wydarzenie, a Walne Zgromadzenie FEDIAF stanowiło fundament dla tej dyskusji. Siłą organizacji branżowej, takiej jak FEDIAF, jest zapewnienie przemysłowi możliwości współpracy i opracowania strategii dla tych wielkich problemów. Współpraca w takich kwestiach, jak zrównoważony rozwój, pozwala nam mieć znacznie większy wpływ niż działanie w pojedynkę.”

Wszyscy uczestnicy Forum wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnym spotkaniu celem ukształtowania dalszego planu pracy.

DOŁĄCZ DO NAS

Obecnie POLKARMA jest głównym stowarzyszeniem producentów z branży gotowej karmy dla zwierząt domowych, które zrzesza reprezentantów wiodących firm pod względem skali produkcji pokrywającej ponad połowę rynku karm gotowych dla zwierząt domowych w Polsce.

Zobacz listę członków